Zodpovedné hazardné hry

Pokiaľ ide o online hazard, všetko je zábava a hry - až kým to tak nebude. Väčšina našich stránok je zameraná na to, aby vám pomohla nájsť najlepšie online kasínové hry a webové stránky, ktoré vyhovujú vašim preferenciám zábavy. Uznávame však, že u niektorých hráčov v Slovensko sa vyvinie závislosť. Toto je vážny problém, ktorý môže viesť k osobným a finančným problémom. Čítajte ďalej a dozviete sa viac o kompulzívnom hráčstve a liečbe závislostí od hráčstva.

Čo je závislosť od hazardných hier a čo ju spôsobuje?

Závislosť od hazardných hier, ktorá sa označuje aj ako kompulzívne hráčstvo, je porucha, ktorá pramení z viacerých príčin. Rovnako ako iné závislosti, je to choroba, ktorú môžu liečiť odborníci. Hráči sú nútení pokračovať v hraní, aj keď majú značné finančné problémy a iné nepriaznivé účinky. Môže im byť ťažké sústrediť sa na niečo iné. Aj keď existuje niekoľko dôvodov a zložených faktorov, ktoré by mohli niekoho viesť k vzniku problému, tu sú najčastejšie príčiny:

 • Biologické. Závislosť má biologickú zložku. Hráč, ktorý vyhrá na webe online kasína, dostane dávku šťastných hormónov, ako je serotonín. Ak mozog tejto osoby sám neprodukuje dostatok hormónov pre pozitívnu náladu, môže sa vyvinúť závislosť. Hráč začne podvedome spájať stávky s pocitom šťastia a bude vedený k problémovému hazardu.
 • Psychologické. Aj keď existujú biologické faktory, psychologické problémy alebo tendencie môžu viesť k najväčšej závislosti na hazardných hrách. Napríklad niekto, kto má nadmernú sebadôveru a cíti sa neprekonateľne, sa môže rozhodnúť opakovane staviť svoje peniaze. Toto sa bežne pozoruje u niektorých typov bipolárnej poruchy. Striedavo môže mať niekto, kto sa spolieha na poveru alebo nechápe pravdepodobnosť hrania, skreslený názor na to, čo sa stane.
 • Sociálne. Ako každá závislosť, aj tu má problém so sociálnym zariadením problém. Hráč, ktorý prechádza obzvlášť drsnou záplatou, sa môže obrátiť na hranie ako na zdroj radosti alebo spojenia. Osamelosť, smútok a stres môžu viesť hráčov k nutkavému hazardu ako spôsobu úniku z ich života.

Ako rozpoznať problém?

Môže byť ťažké zistiť, či vy alebo niekto, koho poznáte, má problém s hazardom. Každý sa môže zapojiť do novej zábavy bez toho, aby sa zmenila na niečo vážnejšie. Vyhľadajte nasledujúce návyky alebo zmeny, ktoré vám pomôžu identifikovať kompulzívne hráčstvo:

 • Často uvažujú o hazarde, aj keď sa aktívne nehrajú
 • Klamú ostatným, aby skryli, koľko času alebo peňazí strávia tipovaním
 • Aby sa cítili odmenení, musia neustále stávkovať vyššie sumy peňazí
 • Pokúšajú sa prenasledovať straty a pokračovať v stávkach s cieľom získať späť peniaze
 • Obracajú sa na hazard ako na spôsob, ako sa vyrovnať s núdzou
 • Pokúšajú sa a nedokážu obmedziť svoje vlastné hráčske návyky
 • Kvôli hazardu prichádzajú o prácu, vzťahy alebo možnosti vzdelávania
 • Spoliehajú sa na peniaze ostatných, ktorí pokryjú životné náklady po strate

Aj keď zobrazenie jednej alebo dvoch z týchto vlastností nie je ideálne, nemusí to nutne znamenať závislosť od hazardných hier. Stále však môžete mať problém s hazardom, ktorému by mohol pomôcť rozhovor s profesionálom. Ak zistíte, že sa stotožňujete s viacerými vecami na tomto zozname, odporúčame vám požiadať o pomoc.

Fázy kompulzívneho hazardu

Nikto si nevyvinie závislosť cez noc. Namiesto toho existujú štyri odlišné fázy, ktoré môžu hráči pociťovať pri vytváraní kompulzívnej poruchy hazardu.

 • Fáza víťazstva. Problémové návyky pri hazardných hrách sa často objavujú po tom, čo hráč zaznamenal významnú výhru. Nie u všetkých, ktorí vyhrajú pri hraní online kasína, sa vyskytne problém. Avšak tí, ktorí majú pocit, že vyhrali, pretože majú viac šťastia, sa pravdepodobne posunú vpred v niektorých z nasledujúcich etáp.
 • Stratová fáza. Keď začne závislosť na hazardných hrách, hráč môže pokračovať v hre a stávkovať so zvyšovaním množstva peňazí. To samozrejme znamená, že taktiež prichádzajú o peniaze oveľa rýchlejšie. Môžu začať skrývať finančné problémy pred svojimi blízkymi z hanby alebo úzkosti.
 • Fáza zúfalstva. V tomto bode hráč zažíva značné straty a dlhy. V snahe vrátiť veci späť na správnu mieru budú naďalej hazardovať v nádeji, že vyhrajú veľké a splácajú dlhy. Fyzické príznaky sa môžu prejaviť, keď hráč začne v dôsledku situácie strácať spánok alebo prežívať extrémny stres.
 • Fáza beznádeje. Táto konečná fáza nenastáva u všetkých hazardných hráčov so závislosťou. Avšak tí, ktorí majú pocit, že neexistuje žiadne východisko, sa môžu obrátiť na drogy alebo alkohol, aby sa vyhli negatívnym pocitom a následkom, ktoré prináša ich kompulzívna porucha hazardu..

Bez ohľadu na to, v akom štádiu sa človek nachádza, vždy sa nájde pomoc. Ktokoľvek môže dostať poradenstvo a zdroje na zvládnutie svojej hráčskej závislosti. Pokračujte v čítaní, aby ste sa dozvedeli viac o bezpečnom hraní a získaní pomoci.

Ako hrať bezpečne?

Ak sa obávate o seba a zabránenie rozvoju poruchy hazardných hier, môžete podniknúť niekoľko krokov. Tipy uvedené nižšie vám umožnia zostať v bezpečí a môžu zabrániť rozvoju kompulzívneho hráčstva.

 • Pamätajte, že hranie je zábava, nie zisk
 • Stavte si peniaze, ktoré ste pripravení stratiť v online hre
 • Vyberte si legitímny web kasína s bezpečnostnými funkciami
 • Stavte sa na to, že budete triezvi a budete sa môcť dobre rozhodnúť
 • Stanovte časový limit pre každý deň alebo týždeň
 • Dodržiavajte rozpočet na vklady
 • Ak je to potrebné, zablokujte sa v kasínach

Ako získať pomoc, ak má človek problémy s hazardom?

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, máte problémy, nestrácajte nádej. Existuje veľa zodpovedných organizácií pre hazardné hry a zdroje pomoci pri závislosti od hazardných hier. Existujú na miestnej, národnej a medzinárodnej úrovni. Väčšina z nich je k dispozícii nepretržite, takže môžete kedykoľvek kontaktovať.

Slovák organizácie, kde získate pomoc

Existuje veľa organizácií, ktoré vám môžu pomôcť zvládnuť a liečiť tieto problémy. Môžete kontaktovať nižšie uvedené zdroje, kde nájdete tipy na bezpečné hazardné hry, odborné poradenstvo, podporné skupiny a ďalšie zdroje.

Slovák stredisko pre zneužívanie návykových látokwww.ccsa.ca
Slovák sa môžu spoľahnúť na tento zdroj, pokiaľ ide o širokú škálu legitímnych informácií. Články v časopisoch, verejné správy a výskumy môžu hráčom a ich rodinám pomôcť pochopiť problémové hazardné hry.

Anonymní hráčiwww.gamblersanonymous.org
Táto organizácia je skvelým spôsobom, ako nájsť podporu komunity. Môžete vyhľadať schôdzky vo vašom okolí alebo zavolať na ich nonstop horúcu linku. Ich webová stránka je tiež plná informácií o zodpovednom hazarde.

GamCarehttps://www.gamcare.org.uk/
Spoločnosť GamCare so sídlom vo Veľkej Británii je skvelým zdrojom informácií a sebahodnotenia v prípade závislosti na hazardných hrách. Je sponzorovaný lídrami v odbore a umožňuje vám spojiť sa s poradcami alebo skupinami virtuálnej podpory po celom svete.

BeGambleAwarehttps://www.begambleaware.org/
Dôverná pomoc je tu k dispozícii prostredníctvom telefónu alebo živého chatu, pričom obaja fungujú nepretržite. Táto organizácia, ktorá je tiež umiestnená vo Veľkej Británii, sa pri usmerňovaní hráčov k dobrým návykom spolieha na národnú stratégiu zodpovedného hazardu.

Rada pre bezpečnosť v Slovenskohttps://canadasafetycouncil.org/gambling-addiction/
Rada pre bezpečnosť v Slovensko vytvorila zdroj na sebahodnotenie a zbierku miestnych telefónnych čísel, na ktoré môžu hráči nonstop zavolať o informácie alebo pomoc.

Gamblingtherapy.orghttps://www.gamblingtherapy.org/
Toto je moderný medzinárodný web s bezplatnou aplikáciou dostupnou pre mobilné zariadenia. Členovia sa môžu pripojiť k virtuálnym skupinám podpory, komunitným fóram a chatovať s profesionálmi vo dne v noci. K dispozícii sú tiež nástroje a informácie na sebahodnotenie, ktoré pomôžu hráčom vyhodnotiť ich problémy a potreby.

Centrum pre závislosť a duševné zdraviehttp://www.camh.ca/
Táto organizácia je skvelým zdrojom informácií a hľadania kvalifikovaných poradcov. Ich webová stránka ponúka zbierku užitočných vedeckých informácií a odkazy na miestne zdroje.

ProblémGamblinghttps://www.problemgambling.ca/
Táto webová stránka je dobrým zdrojom pre priateľov a rodinných príslušníkov tých, ktorí trpia závislosťou od stávkovania. Hráči môžu tiež vykonávať sebahodnotenia a uverejňovať príspevky na komunitnom fóre.

Miestne rady pre problémové hazardné hry

Ak máte záujem nájsť miestnu kanadskú zodpovednú hernú radu, máte šťastie. Každá provincia má zriadenú jednu. Neváhajte a obráťte sa na miestnu pobočku so žiadosťou o pomoc, pomoc a podporu.

 • Alberta. Alberta Health Services. 1-866-332-2322.
 • Britská Kolumbia. Partnerstvo pre zodpovedný hazard v Britskej Kolumbii. 1-888-795-6111.
 • Manitoba. Addictions Foundation v Manitobe. 1-855-662-6605.
 • Nový Brunswick. Zdravie v New Brunswicku. 1-800-461-1234.
 • Newfoundland. Zdravie a komunálne služby v štáte Newfoundland Labrador. 1-877-999-7589.
 • Severozápadné územia. NWT zdravotné a sociálne služby. 1-800-661-0844.
 • Nové Škótsko. Linka pomoci Problémové hazardné hry. 1-888-347-8888.
 • Nunavut. Zdravotné a sociálne služby Nunavut. 1-800-265-3333.
 • Ontario. ConnexOntario. 1-866-531-2600.
 • Ostrov princa Eduarda. Zdravie Služby závislostí od hazardných hier. 1-855-255-4255.
 • Quebec. Hazardné hry: Pomoc a sprostredkovanie. 1-800-461-0140.
 • Saskatchewan. Zdravie Saskatchewan - hazardné hry. 1-306-787-7239.
 • Yukonské územie. Yukon zdravotné a sociálne služby. 1-800-661-0408.

Nie je hanba požiadať o pomoc. Ak vy alebo niekto, koho poznáte, bojujete so závislosťou od hazardných hier, neváhajte kontaktovať jednu z vyššie uvedených organizácií. Chceme, aby ste si hazardné hry užili, ale našou prioritou je vždy vaša bezpečnosť a pohoda.